Koncert w plenerze

elektryczny duet

W Izbicy Kujawskiej odbyły się uroczystości związane ze Świętem Plonów. Na Stadionie Miejskim elektryczny duet Pinky Loops zagrał koncert na elektrycznych skrzypcach i wiolonczeli.  W trakcie plenerowego występu zerwał się wiatr i zaczęło padać, ale mimo niesprzyjającej aury duet smyczkowy zaskoczył publiczność czymś szczególnym i niepowtarzalnym. A po koncercie pojawiła się piękna tęcza.

Reklamy

Sesja zdjęciowa w lustrzanej bramie

Kilka dni temu bydgoska fotograf – Anna Łukaszewicz, znana przede wszystkim jako uzdolniona portrecistka,  wykonała sesję zdjęciową dla duetu smyczkowego Pinky Loops.

Sesja odbyła się w Śródmieściu, w bramie kamienicy, w której znajduje się nietypowe dzieło sztuki, jedyna w swoim rodzaju mozaika składająca się z 700 kilogramów kawałków luster. Projekt nosi nazwę „Termometry i szklanki” i jest pomysłem Joanny Rajkowskiej, artystki pochodzącej z Bydgoszczy i tworzącej przede wszystkim w przestrzeni publicznej. Zasłynęła jako autorka palmy na warszawskim rondzie de Gaulle’a.

Instalacja z luster okazała się niesamowitym tłem do sesji fotograficznej. Z kolei instrumenty i dziewczyny wzbudziły zainteresowanie okolicznych mieszkańców, a na koniec na pamiątkowe zdjęcie załapała się nawet grupa przemiłych ratowników medycznych.

 

 

Ćwiczenie czyni mistrza

No właśnie, podobno „ćwiczenie czyni mistrza”, więc w myśl tej zasady Pinky Loops regularnie spotyka się na próbach aby ćwiczyć, próbować i tworzyć własne opracowania znanych utworów. Łatwo nie jest – nie każdy utwór da się tak przerobić, żeby dobrze brzmiał na smyczkowych instrumentach. Granie na skrzypcach, wiolonczeli i do tego obsługa sprzętu jakim jest looper też wymaga trenowania – w tym przypadku bardzo ważna jest precyzja. Ale za to jak się uda, to satysfakcja jest bardzo duża.

Dziewczyny nie zapisują nowych aranżacji w nutach, ale nagrywają filmiki, aby nie umknął im żaden muzyczny pomysł.

Chcecie zobaczyć jak to wygląda? Oto filmiki z ostatnich prób:

 

Piszą o nas

Pod koniec maja miała miejsce premiera naszego teledysku nagranego na 15. piętrze bydgoskiego luksusowego apartamentowca Nordic Heaven. Włożyłyśmy w niego dużo pracy połączonej z przyjemnością wspólnego grania co zostało docenione przez bydgoską prasę. Artykuły na temat naszej działalności pojawiły się w w papierowej wersji Ekspressu Bydgoskiego:

http://www.expressbydgoski.pl/kultura/a/one-dwie-i-dzwieki-zapetlone-na-smykach-z-pradem-czyli-pinky-loops,12162702/

oraz internetowej Gazecie Wyborczej:

http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,21939156,nagraly-teledysk-na-15-pietrze-nordic-haven-video.html

i jeszcze w Expressie Bydgoskim:

http://www.expressbydgoski.pl/kultura/a/ten-duet-nakrecil-teledysk-na-ostatnim-pietrze-nordic-haven,12148287/

 

koncert w klubie Eljazz

W kwietniu, w bydgoskim klubie Eljazz odbył się koncert, na którym zagrał nagradzany na świecie kompozytor i pianista: Miro Kepinski. Jego surowa i minimalistyczna, a zarazem pełna emocji muzyka stworzyła niezwykły nastrój współgrając z oszczędnymi wizualizacjami wyświetlanymi podczas występu artysty.

W drugiej części wieczoru wystąpił duet Pinky Loops – czyli zespół dwóch dziewczyn grających na elektrycznych skrzypcach i elektrycznej wiolonczeli. Było żywiołowo, energicznie, lecz czasem pojawiły się spokojne, klimatyczne dźwięki muzyki filmowej. Duetowi jak zwykle towarzyszył looper czyli skomplikowane urządzenie do zapętlania fragmentów muzycznych, które obsługuje się nogą. Obsługa loopera warta jest wysiłku ponieważ sprawia, że koncert jest ciekawszy i bardziej efektowny.

Dla Pinky Loops był to bardzo ważny wieczór, ponieważ Marta i Asia zagrały w mieście, w którym żyją od kilkunastu lat! Publiczność była znakomita, jakaś „chemia” była w powietrzu. To był fajny wieczór!

Zdjęcia podczas koncertu zrobiła Julia Karczewska z Lucky 9 Studio.

Joanna LaskowskaMarta Lutrzykowskalooper

Teledysk Pinky Loops

Przedstawiamy teledysk, w którym gramy instrumentalną wersję znanego hitu Sweet Dreams duetu Eurythmics. Na pomysł utworu wpadł twórca teledysku Łukasz Szumiński zajmujący się na co dzień produkcją filmową w  „studio PTAK”.

Utwór idealnie nadaje się do pokazania możliwości loopera, z którym gramy. Konstrukcja piosenki pozwoliła nam zrobić krótkie pętle muzyczne i na przestrzeni kilku taktów osiągnąć efekt brzmienia sprawiający wrażenie,  że jest nas w zespole więcej niż dwie osoby.

Studio PTAK czyli Łukasz Szumiński odpowiedzialny był za obraz, montaż i całą obróbkę materiału video. On też zorganizował miejsce, w którym nakręcony był clip. Był to bydgoski apartamentowiec Nordic Haven, a dokładniej 15. piętro z niesamowitym widokiem na najbardziej charakterystyczne miejsca w centrum miasta. W teledysku widoczna jest m.in: Opera Nova, Wyspa Młyńska, rzeka Brda i pylon mostu Trasy Uniwesrsyteckiej.

Link do filmu: